Cera dojrzała wymaga wzmożonej pielęgnacji i nie zawsze w tym celu najlepszym rozwiązaniem są jedynie kremy. To właśnie po 40 roku życia procesy produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego zostają osłabione, przez co skóra może w szybkim tempie stać się wiotka, przesuszona i pomarszczona.
Walka z przedwczesnym starzeniem się skóry nie jest łatwa. Wiele zależy od rodzaju cery – kosmetolodzy potwierdzają, iż ta jest zwykle wrażliwa, cienka, skłonna do podrażnień, uczuleń. Duże znaczenie mają też wahania hormonalne, uwarunkowania genetyczne oraz styl życia. Nie ma co ukrywać, że kobiety 40-letnie są bardzo często przemęczone i w trudach dnia codziennego zapominają o sobie.
Na szczęście naukowcy wraz z medykami opracowali szereg zabiegów, dzięki którym możliwe jest powstrzymywanie procesów starzenia się skóry. Co więcej, aby twarz była wiecznie młoda i wyglądała zdrowo nie trzeba poddawać się operacjom chirurgicznym przy użyciu skalpela. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Nie bolą, nie powodują żadnych powikłań ani skutków ubocznych. Właśnie dlatego cieszą się coraz większą popularnością a ich pełna skuteczność sprawia, że kobiety ustawiają się w długich kolejkach do gabinetów.
Jakie zabiegi na twarz są najczęściej wybierane?
Każdy dermatolog potwierdzi, że fachowcy dbają o skórę twarzy każdej pacjentki zawsze w oparciu o ustalony schemat działań. Pierwszą czynnością jest oczyszczanie twarzy. Zabiegi na twarz tego rodzaju to głównie peelingi chemiczne oraz mikrodermabrazja. To metody, dzięki którym nie tylko oczyszcza się skórę z wszelkich zanieczyszczeń, ale również złuszcza zrogowaciały naskórek i pobudza tkankę do naturalnej odbudowy.
Sprawdź również: Rumień twarzy, szyi i dekoltu
Kolejne zabiegi to te, które mają już wpływać na dany problem. Na przykład w celu niwelowania wiotkości czy modelowania owalu twarzy korzysta się coraz częściej z laseroterapii. W gabinetach medycyny estetycznej specjaliści wykorzystują bardzo często laser frakcyjny Palomar Emerge, którego wiązki światła wnikają w głąb skóry i prowadzą do naturalnej regeneracji. Laser pobudza do produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego, w efekcie skóra jest grubsza, bardziej napięta, po prostu zdrowa.
Laser tego rodzaju można też stosować w celu usuwania zmarszczek – doskonałe działanie wykazuje w przypadku kurzych łapek, czyli bruzd, które pojawiają się w okolicach oczu. Palomar Emerge usuwa też blizny, przebarwienia a nawet rozstępy, można go więc stosować nie tylko na twarz, ale i inne partie ciała.
Notka powstała we współpracy z redakcją portalu internetowego artykulynazdrowie.pl