Usuwanie zmarszczek

Home » dolegliwości » Usuwanie zmarszczek
dolegliwości, zabiegi Brak komentarzy

Zmarszczki są zmorą każdej kobiety, która ukończyła 30 rok życia – niestety to właśnie wtedy bruzdy pojawiają się na skórze twarzy. Kanony piękna wyznaczają dzisiaj trendy, zgodnie z którymi kobieca twarz ma być nieskazitelna niezależnie od wieku. Idealna jest ta gładka i jędrna, bez najmniejszych oznak wiotkości skóry.

Wraz z coraz bardziej rosnącymi potrzebami kobiet, którym przystały wystarczać kremy pielęgnacyjne, powstały nowe technologie, dzięki którym medycy mogą dzisiaj redukować niekorzystne zmarszczki. I nie mówimy tutaj wcale o chirurgicznych operacjach plastycznych przy wykorzystaniu skalpela. Dzisiaj dostępne są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i trzeba przyznać, że to właśnie one są prawdziwym hitem w gabinetach dermatologicznych i klinikach medycyny estetycznej.

Sprawdź także: Starsza skóra – zadbana skóra.

Przede wszystkim usuwanie zmarszczek przy wykorzystaniu wspomnianych zabiegów jest całkowicie bezpieczne. Te, przebiegają zazwyczaj w pełnym komforcie dla pacjenta, bezboleśnie. Każdorazowy zabieg trwa najczęściej od kilku do kilkunastu minut. Co więcej, zabiegi te nie wywołują powikłań i zaraz po ich wykonaniu można powrócić do dotychczasowej aktywności – nie bez powodu o niektórych zabiegach, takich jak mezoterapia igłowa mówi się „zabiegi lunchowe”. Oznacza to, iż można wybrać się do gabinetu chociażby podczas przerwy w pracy a po kilkunastu minutach wrócić do powierzonych obowiązków zawodowych bez znaku wykonywania zabiegu.

Warto też dodać, że chociaż najczęściej należy wykonać co najmniej tych nieinwazyjnych zabiegów to i tak ich cena będzie dużo niższa aniżeli ta, która dotyczy operacji plastycznej. Ostateczne efekty są porównywalne, przy czym zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozostawiają skórę twarzy w pełnej naturalności, bez efektu maski.

Najlepsze zabiegi na zmarszczki

Przede wszystkim należy zaznaczyć, iż zabiegi dobierane muszą być indywidualnie biorąc pod uwagę predyspozycje pacjenta oraz problem skórny i natężenie zmarszczek.

Wśród najbardziej popularnych zabiegów, które zalecane są właśnie ze względu na ich przeciwzmarszczkowe działanie znajdują się między innymi: wspomniana już mezoterapia igłowa, ale też zabiegi mikro nakłuć z wykorzystaniem Dermapenu, laseroterapia, peelingi liftingujące, botoks czy zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego – te ostatnie nazywane są powszechnie wampirzym liftingiem i coraz chętniej korzystają z niego gwiazdy z pierwszych stron gazet.

Pamiętajmy, że ze zmarszczkami należy walczyć od razu po ich pojawieniu się na skórze twarzy. W późniejszym etapie mogą być one na tyle głębokie, że ich usunięcie bezpiecznymi, nieinwazyjnymi zabiegami stanie się niemożliwe.

 usuwanie zmarszczek laserem

LEAVE A COMMENT