Skuteczne zabiegi dla cery naczynkowej

Home » inne ciekawostki » Skuteczne zabiegi dla cery naczynkowej
inne ciekawostki, zabiegi Brak komentarzy

Pielęgnacja cery naczynkowej należy do jednych z trudniejszych czynności kosmetycznych. Problematyczność leczenia wynika z procesów, które wynikają z niewystarczającej ilości produkowanego kolagenu. Dlatego też, aby nie dopuścić do pękania naczynek i innych zmian skórnych, warto skorzystać z kilku, skutecznych zabiegów. Po pierwsze, tego typu środki odbudowują skórę właściwą oraz maskują czerwone naczynka. Po drugie, regularne korzystanie z zabiegów pomaga pozbyć się martwego naskórka, a także koryguje pigmentacje cery.


Cera naczynkowa – pielęgnacja

Cera naczynkowa pojawia się, gdy naczynka zaczynają być słabe, nie co mało elastyczne oraz posiadają tendencje do pękania. Zwykle źródłem takiej sytuacji są czynniki genetyczne. Czasem przyczyna tkwi w diecie, poziomie hormonów oraz zmianom temperatury. Warto jednak pamiętać, że bardziej podatnymi na problemy z naczynkami są osoby z jasną karnacją i wrażliwą skórą.
Zabieg zamykania naczynek to specjalistyczny rodzaj zabiegu, który może zniwelować skale rozszerzonych naczynek. Tego typu zmiany skórne są bardzo trudne do zniwelowania. Jednak dzięki zastosowaniu ultradźwięków, głowicy Hot-Cold, Laseru Harmony XL bądź Laseru Varilite praktycznie każdy przypadek zostaje rozwiązany i naprawiony. Nie wiesz czy to zabieg akurat dla ciebie? Skorzystaj z darmowej konsultacji w gabinecie kosmetologicznym.

Cera naczynkowa zabiegi

Zabiegi dla cery naczynkowej, które są dostępne w profesjonalnych i rekomendowanych klinikach medycyny estetycznej, to przede wszystkim:

  • Ultradźwięki,
  • głowica Hot Cold,
  • Laser Harmony XL,
  • Laser Varilite.

Każdy z tych zabiegów charakteryzuje się wysoką skutecznością i długotrwałymi efektami. Ponadto, wyżej wymienione procedury są innowacyjne, ponieważ wykorzystują nowe technologię.

Ultradźwięki na rozszerzone naczynka

Ultradźwięki to rodzaj zabiegu, podczas którego dochodzi do wykorzystania specjalnej głowicy emitującej wysokiej częstotliwości ultradźwięki. Tym samym do skóry podatnej na zmiany wprowadzane są niezbędne składniki odżywcze, pomagające zregenerować naskórek. Związku z tym, że cera naczynkowa jest dość problematyczna, zastosowanie ultradźwięków pozwala na jej regeneracje i odbudowę. To właśnie pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny pozwala na poprawę wyglądu i zapobiegnięcie kolejnemu pęknięciu naczynek.

Głowica Hot Cold skuteczna na naczynka

Głowica Hot Cold to idealny preparat na rozszerzone naczynka. Podczas zabiegu wykorzystuje się sposobność na zwiększenie zdolności absorpcyjnych skóry przed odżywczymi zabiegami, np. nałożeniem maseczki. Dzięki podwójnymi właściwościom, czyli głowicy hot i głowicy cold, dochodzi do ochłodzenia podrażnień skóry oraz obkurczenia naczyń krwionośnych. Ponadto, wykonany przy pomocy głowicy masaż naczyń krwionośnych pozwala a uszczelnienie wszystkich naczyń krwionośnych.

Inne efektywne zabiegi

Pozostałe zabiegi, które można zastosować podczas walki z rozszerzonymi oraz popękanymi naczynkami to:

Laser VariLite, czyli najskuteczniejszy laser diodowy, który pomaga zmniejszyć i kontrolować skale rozszerzonych naczynek oraz niweluje nierównomierną pigmentację skóry. Przeznaczony jest do zastosowania zarówno w okolicy twarzy i dekoltu, jak i szyi. Działanie lasera polega na podgrzaniu naczynek do odpowiedniej temperatury i jego zamknięciu.
Harmony XL, czyli środek ekstremalnie pobudzający produkcje kolagenu. To dzięki działaniu podczerwieni dochodzi do liftingu skóry, jej odmłodzenia, napięcia, ujędrnienia i wygładzenia.

Wszystkie powyższe zabiegi wykonasz chociażby w Clinice Cosmetologica: https://clinicacosmetologica.pl/zabiegi-na-twarz/pielegnacja-cery-naczyniowej/

 

LEAVE A COMMENT