Cellulit jest problemem, z którym zmaga się większość kobiet. Według wielu danych jedynie u kilku procent kobiet nie wykryto skórki pomarańczowej. Jeszcze do niedawna uważano, że usunięcie cellulitu nie jest możliwe. Jednakże w miarę postępów w medycynie estetycznej i rozwoju nowych technologii w chwili obecnej istnieje wiele sposobów, aby redukcja cellulitu była możliwa. Najczęściej i najszybciej pojawia się on na udach i to właśnie ta partia ciała często jest największym kompleksem kobiet. Jak zatem pozbyć się cellulitu z ud?
Czym jest cellulit?
Potocznie nazywany jest skórką pomarańczową, jednakże w medycynie funkcjonuje pod pojęciem lipodystrofia. Cellulit wynika z nierównomiernego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. To z kolei powoduje obrzękowo-włókniste zmiany w tkance podskórnej. Najczęściej występuje w obszarze ud, bioder, pośladków i brzucha. W zawiązku z tym, że za jedną z głównych przyczyn podaje się nadmiar estrogenów w organizmie cellulit dotyka głównie kobiety. Rozwinięty cellulit powoduje problemy z krążeniem krwi i limfy w partiach objętych tym schorzeniem, przez co są one niedotlenione.
Likwidacja cellulitu na udach
Kobiety najczęściej walkę z cellulitem rozpoczynają od stosowania kosmetyków i suplementów diety. Jednakże takie działania nie powinny być podstawą kuracji, a jedynie jej uzupełnieniem.
Sprawdź także: Usuwanie celulitu
Leczenie cellulitu należy rozpocząć od zmiany sposobu odżywiania, wzbogacając dietę o błonnik i zwiększając ilości wypijanej wody. Jednocześnie należy wykluczyć kawę czy alkohol. Następnie niezbędny jest ruch i ćwiczenia. W przypadku walki z cellulitem na udach ćwiczenia powinny być skupione właśnie na tych partiach ciała.
W przypadku bardziej zaawansowanych stadiów cellulitu lub chęci przyspieszenia redukcji cellulitu można skorzystać z szerokiej oferty salonów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Zabiegi przeprowadzane w nich przy odpowiednio dobranej intensywności i ilości są bardzo skuteczne.
Zabiegi w salonach kosmetycznych
Wśród zabiegów można wyszczególnić:
– masaż pompą próżniową, poprawiający ukrwienie danej partii ciała i pobudzający przepływ limfy. Najczęściej zalecany jest na uda i brzuch.
– endermologia, będąca masażem podciśnieniowym wykonywanym przy użyciu specjalnej głowicy. Wyposażona jest ona w dwie pracujące niezależnie rolki i pompę zasysającą partie skóry. Endermologia jest zabiegiem oddziałującym na głębokie partie skóry, poprawiającym krążenie i pobudzającym przemianę materii.
– laser emitujący światło, które dociera aż do tkanki podskórnej. Dzięki temu zwiększa się gęstość kolagenu odpowiadającego za jędrność skóry.
– mezoterapia igłowa polegająca na wstrzyknięciu w uda preparatów np. z kofeiną. Substancje te poprzez dostanie się bezpośrednio do partii objętych problemem pobudzają przemianę materii, wspomagają redukcję cellulitu i usuwają tłuszcz z komórek
– ultradźwięki, których głównym zadaniem jest oddziaływanie na tkankę tłuszczową. Dzięki czemu tłuszcz rozdrabnia się na mniejsze części i stopniowo usuwany jest z komórek.