Lifting HIFU – sposób na starzejącą się skórę

Home » zabiegi » Lifting HIFU – sposób na starzejącą się skórę
zabiegi 4 komentarze

 

Coraz więcej młodych kobiet jest świadomych, że im wcześniej zaczną dbać o skórę twarzy tym dłużej utrzyma ona swoją gładkość i jędrność. Niestety z wiekiem zdolności regeneracyjne tkanek spadają. Zmniejszają się zdolności syntezy włókien oraz substancji budujących daną tkankę. Na skórze najbardziej znanym przejawem tego są zmarszczki. Jednak takie oznaki jak zwisająca skóra ramion lub brzucha również świadczą o nieuchronnym spadku elastyczności i jędrności tkanki.

Co w takim razie robić, aby skóra zachowała młody wygląd na długie lata?

W pierwszej kolejności warto podkreślić, że na zdrowie skóry ma wpływ wiele czynników, jak dieta, palenie papierosów, alkohol, czy nadmierna ekspozycja na Słońce.

W tym artykule jednak chciałbym, abyśmy skupili się na działaniach profilaktycznych zmierzających do zapobiegania powstawania oznak starzenia skóry.

Do najbardziej znanych należą kremy i maseczki, jednak medycyna estetyczna oferuje bardzo ciekawą propozycję – Ultraformer III HIFU. Jest to zabieg polegający na wysyłaniu wgłąb tkanek fal ultradźwiękowych. Dodatkowo technologia HIFU, czyli High Intensity Focused Ultrasound zapewnia takie skupienie energii fal, aby wywierała ona jak najlepsze efekty na tkanki. Skóra pod wpływem działania ultradźwięków ulega obkurczeniu i uszkodzeniu. Jednak uszkodzenia te są tak niewielkie, że nie są ani odczuwalne, ani widoczne. Sprawiają natomiast, że komórki macierzyste skóry zaczynają produkować więcej włókien kolagenowych, co znacznie zwiększa gęstość tkanki. Końcowym efektem jest wygładzenie i ujędrnienie skóry.

Zabieg często jest określany jako lifting twarzy bez skalpela ze względu na swoją wysoką skuteczność. Tak naprawdę wystarczy jedna sesja by wystarczająco pobudzić komórki do syntezy kolagenu.

Bezinwazyjny lifting twarzy bez tajemnic.

Zabieg Ultraformer III może być wykonywany na każdą okolicę ciała, jednak najczęściej robiony jest na twarzy. Powoduje on:

  • skuteczną redukcję zmarszczek
  • wygładzenie skóry
  • poprawienie kolorytu skóry
  • ujędrnienie twarzy
  • uniesienie brwi
  • poprawienie linii żuchwy
  • usunięcie podwójnego podbródka

Efekty bardzo przypominają klasyczny lifting twarzy, jednak w tym przypadku pacjentka bez bólu wraca do domu jeszcze tego samego dnia. Jedynym powikłaniem jest lekkie zaczerwienienie, które zanika po kilku godzinach.

Jak już zostało wspomniane Ultraformer III powinien być stosowany jako pojedynczy zabieg. Po jego zakończeniu należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż skóra potrzebuje czasu na właściwą regenerację. Dobrze jest w tym czasie unikać alkoholu i palenia oraz zdrowo się odżywiać. Po około 3 miesiącach większość pacjentek zauważyła u siebie znaczny zanik zmarszczek i młodziej wyglądającą skórę. Ultraformer III pozwala na utrzymanie tych efektów nawet przez dwa lata.
Lifting ciała i twarzy bez bolesnej operacji

Ultraformer III może służyć jako bardzo dobra metoda walki z wiotką skórą, zmarszczkami i problemami z jędrnością.

Stosując ten zabieg jako profilaktykę możesz cieszyć się gładką skórą przez długie lata bez konieczności poddawania się bolesnym operacjom.

Zapamiętaj jednak, że Ultraformer III wykorzystuje naturalne procesy regeneracyjne, zachodzące w tkankach. Jak wiesz już ze wstępu, im młodszy wiek, tym te zdolności są lepsze. Zatem stosowanie Ultraformer III jako profilaktyka świetnie sprawdzi się jako alternatywa kremów i maseczek. Z tego względu, że efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat, masz możliwość zaoszczędzenia na kosmetykach ujędrniających i wygładzających.

Zabieg ten nie może być jedynie stosowany u kobiet w ciąży i karmiących oraz osób z aktywną chorobą nowotworową.

efekty HIFU na brzuchuefekty HIFU na ustach

Więcej można przeczytać na http://portaldermatologiczny.pl/zabiegi-na-skore/bezinwazyjny-lifting-ciala-i-twarzy-hifu/

4 thoughts on - Lifting HIFU – sposób na starzejącą się skórę

    • nic nie boli ;D nie ma co się stresować. odwiedzając Gdańsk HIFU sobie zrobiłam i na prawdę nie ma czego się bać. nawet nie potrzebujesz znieczulenia. zaraz później możesz wrócić do tego co robiłaś tylko lekko czerwona skóra może być przez pierwsze godzinki ;D

  • wiesz ja też aż tak wszystkiego nie pamiętam bo to było juz jakiś czas temu jak skończyłam zabiegi ;D co do znieczulenia to myślę że jeżeli byś poprosiła kogoś bo coś cie jednak boli to powinni cię posmarować maścią znieczulającą ale serio nie ma potrzeby. tzn. każdy ma inny próg bólu – u siebie nic nie czułam. poza tym może jak jesteś z okolic to umów się na konsultację za darmo w clinica cosmetologica (ja tam miałam wszystko robione). za darmo a dowiesz się co i jak w twoim przypadku by przebiegało ;D

LEAVE A COMMENT