Kwas hialuronowy

Home » zabiegi » Kwas hialuronowy
zabiegi Brak komentarzy

Kwas hialuronowy, czyli HA jest naturalnie występującym w ludzkim organizmie polisacharydem. Substancję, która jest między innymi odpowiedzialna za odpowiednie nawilżenie skóry naszego ciała zaczęła być stosowana w celach leczniczych ponad 70 lat temu.

Początkowo medycy zaczęli wykorzystywać kwas hialuronowy to leczenia zmian chorobowych – w chore miejsce wstrzykiwano substancję, dzięki czemu komórki skórne rozpoczynały naturalną regenerację.

Dzisiaj kwas wykorzystuje się nie tylko w medycynie, ale również w kosmetologii i trzeba przyznać, że jest on prawdziwym „eliksirem młodości”.

Sprawdź także: Usuwanie zmarszczek

 Kosmetyki z kwasem hialuronowym

 Kwas hialuronowy jest dodawany do różnego rodzaju kremów i masek przeciwzmarszczkowych. To właśnie w ramach niwelowania pierwszych oznak starzenia skóry jest ona najczęściej stosowany. Dodatkowo, nie tylko spłyca zmarszczki, ale również sprawia, że skóra jest właściwie nawilżona, jędrna i gładka. Kosmetyki z kwasem hialuronowym, które można dostać w przeciętnej drogerii nie są jednak tak skuteczne jak zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem tej substancji.

 Zabiegi z kwasem hialuronowym

 Kwas hialuronowy jest doskonałym wypełniaczem i właśnie dlatego z powodzeniem można powiększyć dzięki niemu usta czy wymodelować twarz, coraz częściej kwasem hialuronowym dokonuje się tez korekty nosa czy podbródka.

Do najczęściej stosowanych zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego zalicza się mezoterapia. To całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, dzięki któremu skóra odzyskuje młody wygląd, jest pozbawiona zmarszczek, odpowiednio napięta i wygląda po prostu zdrowo. Mezoterapia jest doskonałym zamiennikiem operacji plastycznych z użyciem skalpela – zabieg trwa tylko kilkanaście minut, jest bezbolesny i nie powoduje żadnych powikłań. Mezoterapia polega na wstrzyknięciu w powłoki skórne specjalnie dobranego do indywidualnych potrzeb skóry preparatu witaminowego. Dzięki niemu zmarszczki zostają wypełnione a włókna skórne pobudzone do samoistnej odbudowy. Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest równomiernie na określonej powierzchni twarzy czy części ciała, co powoduje jego działanie przez wiele miesięcy. Mezoterapię można powtarzać nawet co kilka miesięcy bez jakiegokolwiek ryzyka.

 Właściwości kwasu hialuronowego

 Warto zaznaczyć, że kwas hialuronowy nie tylko niweluje zmarszczki. W kosmetologii stosowany jest także w celu usuwania blizn, przebarwień skóry, rozstępów, redukcji tkanki tłuszczowej czy pozbycie się cellulitu. Coraz częściej stosuje się go do powiększania ust, uwydatniania kości policzkowych czy korekt nosa. Idealnie ujędrnia także piersi.

Z medycznego punktu widzenia jest nieocenioną substancją pomagającą skutecznie leczyć choroby z zakresu ortopedii – tutaj wymienić można chociażby zwyrodnienia stawów. Kwas hialuronowy stosuje się też w okulistyce – jest jednym z głównych składników płynu do soczewek oraz kropli do oczu. Używa się go również w ginekologii, podobno przyśpiesza proces gojenia ran pooperacyjnych w pochwie, na szyjce macicy czy sromie.

 Zalety kwasu hialuronowego

 Coraz częściej kwas hialuronowy zastępuje skalpel. Jest całkowicie bezpieczną substancją a przy tym niezwykle skuteczną. Co więcej, nie wywołuje żadnych powikłań, nie pojawia się po nim alergia. Przeciwwskazania do wykonywania zabiegów z jego wykorzystaniem są bardzo wąskie.

Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://zdrowecialomag.pl/

LEAVE A COMMENT