Dermapen

Home » zabiegi » Dermapen
zabiegi Brak komentarzy

Dermapen to rewolucja w zakresie zabiegów medycyny estetycznej. Ten niewielki przyrząd, przypominający swoją wielkością i wyglądem długopis może zdziałać prawdziwe cuda. Urządzenie wykorzystywane jest dzisiaj nie tylko w celu niwelowania wiotkości skóry, poprawy jej jędrności czy usuwania zmarszczek.

Okazuje się, że Dermapen może wpływać leczniczo na nadmierne łysienie skóry głowy, usuwanie rozstępów i blizn potrądzikowych. Jak więc widać, spectrum jego zastosowania jest szerokie.

 

Jak działa Dermapen?

 

Ten kosmetyczny długopis wywołuje pulsacje igiełek, które pionowo doprowadzają do mikro nakłuć skóry. W odróżnieniu od wykorzystywanych do tej pory urządzeń, takich jak derma rollery, Dermapen posiada 12 igiełek o idealnie prostym kącie nakłucia, dzięki czemu skóra nie zostaje uszkodzona a preparaty odżywcze są lepiej wchłaniane. Co więcej, to pierwsze urządzenie, które wpływa na naturalną regenerację naskórka i tkanki skórnej poprzez regulację głębokości nakłuć. Dla porównania, standardowe derma rollery tworzyły nakłucia na głębokość do 0,75 mm natomiast igiełki Dermapenu docierają na głębokość nawet 2,5 mm. Oczywiście, im większe pole nakłuć skóry, tym odbudowa będzie bardziej skuteczna jednak głębokość należy dobierać zawsze indywidualnie do potrzeb i stanu skóry pacjenta. Wykonując zabieg Dermapenem lekarz dermatolog ma więc pełną kontrolę nad wykonywanym zabiegiem – dobierając idealną głębokość nakłuć sprawiają, że zabieg jest optymalnie skuteczny i nie dochodzi do żadnych powikłań, na przykład uszkodzenia naskórka.

Ciekawostką jest fakt, iż zabiegi Dermapenem są w pełni bezbolesne a pacjenci o naprawdę niskim progu bólu mogą skorzystać z maści przeciwbólowej.

Pamiętajmy też, że Dermapen jest doskonale higienicznym urządzeniem – kartridże z igiełkami są jednorazowe i wymieniane przed wykonaniem każdorazowego zabiegu.

 

Kto powinien stosować zabiegi Dermapenem?

 

Zabiegi Dermapenem są stworzone dla osób, które chcą walczyć z pierwszymi oznakami starości, pierwszymi zmarszczkami, wiotczejącą i tracącą elastyczność skórą twarzy. Warto przy tym zauważyć, że Dermapen świetnie spisuje się również podczas zabiegów na innych partiach skóry, takich jak pośladki, brzuch, uda czy dekolt. Dermapen radzi sobie z rozstępami i bliznami potrądzikowymi. Mikro nakłucia pobudzają do regeneracji także skórę głowy i mieszki włosowe, dzięki czemu można walczyć z nadmiernym łysieniem. Efekty zabiegu widać natychmiast jednak w celu całkowitej kuracji należy wykonać ich kilka. O częstotliwości serii może zadecydować tylko lekarz dermatolog. To on również może wykonywać zabiegi Dermapenem.

I chociaż zabiegi tego rodzaju są nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne dla pacjenta to istnieją pewne przeciwwskazania do ich wykonywania. Nie powinny korzystać z niego na przykład osoby z czynnym trądzikiem bądź czynną opryszczką. Przeciwwskazaniem jest też ciąża, karmienie piersią oraz problem z pękającymi naczynkami.

Źródła:

 

dermapen gdańsk

LEAVE A COMMENT