Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na usunięcie owłosienia

Home » porady » Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na usunięcie owłosienia
porady, zabiegi Brak komentarzy

Depilacja jest zabiegiem, który wykonuje zdecydowana większość osób. Usuwanie niechcianego owłosienia sprawia, że nasze ciało wygląda zdecydowanie lepiej. Niektóre osoby, zwłaszcza kobiety nie czują się dobrze z włoskami na swoim ciele. Depilować można w zasadzie całe ciało, jednak najczęściej decydujemy się na depilację nóg, rąk, pach, pleców, czy miejsc intymnych. Oczywiście częściej i w większej ilości zabiegu depilacji dokonują kobiety.


Depilacja laserowa

Jest mnóstwo znanych metod depilacji, które stosowane są od dość dawna. Na pewno każdy korzystał z depilacji przy pomocy maszynki do golenia, niektórzy wykonują depilację ciała z wykorzystaniem wosku, czy depilatora. Metody te można uznać za skuteczne, jednak wymagają one cyklicznego powtarzania, gdyż włoski po tego typu zabiegach depilacji odrastają.
Istnieją jednak metody, które swoją innowacyjnością i skutecznością przewyższają wszelkie znane, tradycyjne metody usuwania owłosienia. Mowa tutaj o depilacji laserowej. Depilacja laserowa jest zaawansowanym technologicznie, innowacyjnym, szybkim oraz bezpiecznym sposobem na usunięcie włosków ze skóry. Laserowe usuwanie owłosienia już od wielu lat funkcjonuje na rynku i coraz więcej osób się do tego zabiegu przekonuje.

Depilacja laserowa jest zabiegiem niezwykle skutecznym. Jej skuteczność zależy oczywiście od rodzaju urządzenia wykorzystanego do przeprowadzenia zabiegu, jednak wiele nowoczesnych laserów, takich jak laser Vectus posiada blisko 100 % skuteczności.

Depilacja laserowa wymaga wykonania kilku zabiegów. W zależności od potrzeb liczba zabiegów może się wahać od 4 do 8. Zabiegi powtarzane powinny być w odstępach kilkutygodniowych. Po zakończonym cyklu zabiegów blisko 100 % owłosienia zniknie i co ważne – nigdy więcej włoski te nie odrosną. Pamiętajmy jednak, że kilka procent włosków może odrosnąć do roku czasu od ostatniego zabiegu. Jednak w takiej sytuacji wystarczy zazwyczaj wykonać jeden, dodatkowy zabieg i problem niechcianego owłosienia zniknie na zawsze.
Laserowe usuwanie owłosienia, podobnie jak inne metody depilacji wielu osobom może kojarzyć się z bólem. Jednak wykorzystanie lasera do depilacji jest bezbolesne. Jest to kolejna przewaga tego typu zabiegu, nad tradycyjnymi sposobami depilacji. Depilacja tego typu jest też wykonywana bardzo szybko. Zabieg może nawet trwać kilkanaście minut.
Przeciwwskazania

Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem, jednak istnieją pewne przeciwwskazania. Sytuacje, w których należy się wstrzymać przed wykonaniem depilacji laserem to

 • choroby pęcherzowe skóry
 • ciąża
 • trwające infekcje skóry
 • świeża opalenizna
 • podrażnienia skóry
 • terapia retinoidami
 • łuszczyca
 • bielactwo

Co po zabiegu?

Po wykonaniu zabiegu na depilowanych fragmentach skóry mogą pojawić się pewne zaczerwienienia, czy lekkie obrzęki. Jest to oczywiście chwilowe i ewentualny stan podrażnienia skóry nie utrzyma się długo, jednak warto zastosować się do poniższych zaleceń:

 • Należy unikać korzystania z sauny oraz basenu
 • Przez najbliższy miesiąc po zabiegu nie wolno się opalać
 • Skórę należy myć oraz pielęgnować jedynie delikatnymi specyfikami

Laserowe usuwanie owłosienia jest metodą wartą polecenia. Tego typu zabieg jest szybki, bezbolesny i wyjątkowo skuteczny.
Bez wątpienia metoda ta przewyższa wszelkie, tradycyjne metody depilacji. Zapraszamy do skorzystania:

Depilacja Laserowa Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl

LEAVE A COMMENT