Depilacja laserem Vectus

Home » zabiegi » Depilacja laserem Vectus
zabiegi Brak komentarzy

Depilacja laserowa pozwala dzisiaj na trwałe usuwanie zbędnego owłosienia w iście komfortowych warunkach. Zabiegi przebiegają szybko i bez żadnego bólu – to prawdziwa innowacja w zakresie medycyny estetycznej.

Prace nad urządzeniem, dzięki któremu możliwe byłoby całkowite niszczenie włosków podyktowane były przede wszystkim potrzebami pacjentów. Do tej pory usuwanie włosów wiązało się ze żmudną, czasochłonną i mało skuteczna pracą. Włosy prędzej czy później odrastały i zabiegi trzeba było powtarzać ponownie.

To grupa naukowców z Harvard University przez 10 lat pracowała nad nową, opatentowaną obecnie technologią. Udało im się stworzyć laser diodowy Vectus, który przekroczył najśmielsze oczekiwania pacjentów i lekarzy.

Dzisiaj depilacja może być w pełni skuteczna jednak istniejące wcześniej obawy potwierdza grupa medyków:

„Większość osób podchodziła do niego z pewnym niedowierzaniem, bo zmiana była bardzo znacząca. Lekarze ucieszyli się z bezpieczeństwa zabiegów oraz ich bezinwazyjności, a pacjenci zawsze podkreślają, że to po prostu nic nie boli, a zabieg jest bardzo krótki. Nie bez znaczenia są oczywiście efekty długofalowe, czyli fakt, że włosy po prostu nie odrastają”

– podkreśla dr n. med. Igor Michajłowski, właściciel Clinica Cosmetologica LASER VECTUS w Gdańsku.

Działanie lasera diodowego Vectus

Laser diodowy Vectus to urządzenie, które zostało w pełni opatentowane bowiem działa na zupełnie innych zasadach aniżeli używane do tej pory sprzęty medyczne. Kluczem do sukcesu jest czytnik Skintel, który został przebadany laboratoryjnie a jego skuteczność potwierdzają nie tylko pacjenci, ale i lekarze. System automatycznie bada poziom aktywnej melaniny w strukturze włosków. To właśnie on odpowiada za dopasowanie parametrów zabiegu do indywidualnych cech każdego z pacjentów. Dzięki temu można wpływać na pełną skuteczność i minimalizować ryzyko powikłań. Temperatura generowanych wiązek światła zawsze będzie dobrana odpowiednio – nie będzie za wysoka więc nie wystąpi tu powikłanie w postaci poparzenia skóry. Nie będzie też zbyt niska więc zbędne owłosienie zostanie na pewno zniszczone.

Co więcej, laser Vectus posiada też aktywny system chłodzenia Advanced Contact Cooling, który działa jeszcze przed emisją lasera i odbierany jest jako naturalny znieczulacz podczas zabiegów. Dużym atutem są tutaj tez wymienne głowice urządzenia. To sprawia, że każdy zabieg jest krótszy, trwa jedynie kilka minut. Większe głowice nadają się doskonale do depilacji dużych partii ciała, takich jak plecy, klatka piersiowa czy nogi. Te mniejsze zaś są stworzone do precyzyjnego usuwania włosków z okolic bikini czy znad górnej wargi ust.

Sprawdź także: Dieta w walce z trądzikiem

Kiedy najlepiej wykonywać zabiegi laserem Vectus

Zabiegi najlepiej wykonywać jesienią i zimą, kiedy skóra nie jest narażona na działanie promieni słonecznych. Aby depilacja laserowa mogła zostać zrealizowana skóra nie może być też opalona, dotyczy to zarówno kąpieli słonecznych jak i wizyt w solarium. Z depilacji tego rodzaju nie mogą też korzystać osoby, które stosują antybiotykoterapię czy kurację lekami światłouczulającymi. Przeciwwskazaniem jest ciąża oraz karmienie piersią, ale także choroby, takie jak infekcje skóry, cukrzyca nadciśnienie czy nowotwory.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem http://portaldermatologiczny.pl/

LEAVE A COMMENT