Zbędne owłosienie to problem wielu osób – dla nich idealnym rozwiązaniem wydaje się być trwała depilacja, która pozwoli pozbyć się problemu na zawsze. Obecnie najefektywniejsze narzędzie walki z niechcianymi włosami stanowi depilacja laserowa. Jak wygląda usuwanie włosów laserem? Do skóry przykłada się głowicę, a światło lasera za pomocą barwnika – melaniny wnika w głąb cebulki, niszcząc mieszek włosowy. Najlepsze efekty depilacji laserowej widać wówczas, gdy włoski są znacznie ciemniejsze niż skóra. Ponieważ cena depilacji laserowej jest dość przystępna, zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością.
Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy depilacja laserowa boli. Działanie światła laserowego na skórę może powodować pieczenie, zależne od indywidualnej wrażliwości, jednak komputerowy czytnik poziomu melaniny eliminuje ryzyko poparzenia, a głowica chłodząca minimalizuje dyskomfort.
Ile zabiegów depilacji laserowej trzeba wykonać? Laser działa tylko na włoski w fazie wzrostu, więc jednorazowo można usunąć do 30% owłosienia. Dlatego konieczne jest powtórzenie serii 4-6 zabiegów w odstępie od 4 do 10 tygodni – więcej o tym tutaj: http://vectusgdynia.pl/kobiety/.
Laserowa depilacja w Gdyni nie może być wykonywania bez ograniczeń – o kwalifikacji do zabiegu decyduje ogólny stan zdrowia i kondycja skóry. Przeciwskazaniem do depilacji laserowej jest opryszczka, choroby nowotworowe, cukrzyca, epilepsja, łuszczyca, bielactwo, choroby skórne i rozrusznik serca. Także świeża opalenizna oraz zażywanie ziół oraz leków światłouczulających: antybiotyków, retinoidów itp. jest przeciwskazaniem do depilacji laserowej.
Depilacja laserowa a ciąża – ten temat również budzi sporo pytań. Depilacja laserowa w ciąży jest niewskazana, ponieważ nie przeprowadzono badań nad wpływem lasera na rozwój płodu.
Odpowiedź na pytanie, jak się przygotować do depilacji laserowej, jest prosta – należy unikać słońca oraz wszystkiego, co może podrażnić skórę. Miesiąc przed zabiegiem trzeba zrezygnować z opalania i zabezpieczać skórę filtrem SPF 50 i odstawić preparaty z witaminą A, C oraz kwasami owocowymi. Włoski w tym okresie należy golić lub usuwać kremem depilującym, nie powinno się ich wyrywać za pomocą wosku, depilatora czy pęsety. Na 2 tygodnie przed zabiegiem zakazane jest wykonywanie peelingów i zabiegów złuszczających naskórek. W dniu zabiegu usuwania owłosienia laserem skóra ma być ogolona, czysta i niczym nie posmarowana.
Przy nowoczesnych urządzeniach wysokiej klasy, oparzenia po depilacji laserowej praktycznie się nie zdarzają, może jednak pojawić się zaczerwienie i podrażnienie naskórka. Ustępują one samoczynnie po kilkunastu- kilkudziesięciu godzinach. Skórę można smarować alantoiną lub d-panthenolem. Inne skutki uboczne depilacji laserowej to szorstkość naskórka i przebarwienia, które znikają kilka dni po zabiegu. Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z sauny, basenu i gorących kąpieli. Na skórę nie stosuje się kosmetyków z alkoholem – dezodorantów czy toników. Przynajmniej przez miesiąc należy zapewnić skórze silną ochronę przeciwsłoneczną – podobnie jak przed zabiegiem.
Depilacja laserowa usuwa włoski skutecznie, ale czasem mogą pojawić się nowe, na przykład z powodu zaburzeń hormonalnych – wówczas konieczny będzie zabieg przypominający, powtórzony po roku lub kilku latach. Opinie o depilacji laserowej, płynące od osób, które z niej skorzystały, pozwalają ją uważać obecnie za najbardziej skuteczny sposób na trwałe usunięcie niechcianego owłosienia. Jeszcze kilka lat temu cena laserowej depilacji wydawała się wysoka, ale obecnie zabiegi laserowe relatywnie potaniały. Średni koszt depilacji laserowej twarzy to ok. 300 zł, nóg – 600 zł. Po podliczeniu wydatków na inne rodzaje depilacji, może okazać się, że bardziej opłaci się seria zabiegów usuwających włosków radykalnie. Poczucie komfortu, jakim można cieszyć się po zabiegu i zaoszczędzony czas są wartością do przecenienia.
Czytaj więcej na stronie Clinica Cosmetologica w Gdyni