Skuteczne leczenie hemoroidów

Home » dolegliwości » Skuteczne leczenie hemoroidów
dolegliwości Brak komentarzy

Domowe sposoby na hemoroidy są skutecznym rozwiązaniem tej przykrej dolegliwości pod warunkiem, że leczenie hemoroidów będzie przebiegało zgodnie z zaleceniami lekarza. Dlatego też należy jak najszybciej udać się do niego z wizytą w celu uzyskania diagnozy i wskazówek odnośnie radzenia sobie z bólem oraz świądem w okolicy odbytu.

 

Czym są guzki krwawnicze oraz skuteczność naturalnych metod leczniczych

Sprawdź także : Kosmetyki na cellulit

Hemoroidy, inaczej guzki krwawnicze, to żylaki odbytu, które powiększają się na skutek zatrzymania krwi i permanentnego wzrostu ciśnienia w żyłach. Dochodzi wówczas do ich uwypuklenia wewnątrz, albo na zewnątrz odbytu. Ta nieprzyjemna i dla wielu też wstydliwa dolegliwość występuje głównie u osób prowadzących siedzący tryb życia, otyłych oraz u ciężarnych kobiet i starszych osób.

 

W celu pozbycia się dyskomfortu związanego z hemoroidami, warto zastosować jako pierwszą linię obrony naturalne środki. Polecane są zioła, która nie tylko skutecznie działają na guzki krwawnicze, ale wspomagają też funkcjonowanie całego organizmu. Zioła na hemoroidy zmniejszają stan zapalny oraz uczucie swędzenia i pieczenia okolic odbytu. Ponadto posiadają właściwości przeciwbakteryjne, ściągające oraz przyśpieszają gojenie się powstałych mikrourazów.

 

Domowe sposoby na hemoroidy, które wykorzystują w leczeniu naturalne surowce typu zioła, są szczególnie polecane, ponieważ są to metody bezinwazyjne. Mieszanki ziołowe są łatwo dostępne, można je kupić w aptece, w sklepie zielarskich czy też takim ze zdrową żywnością. Nie zawierają one żadnych chemicznych substancji, działają dobroczynnie na cały organizm bez obaw o szkodliwe skutki uboczne.

 

Jakie zioła na hemoroidy stosować?

 

Sprawdzonym sposobem na hemoroidy jest wyciąg z kory dębu, który zawiera garbniki wykazujące działanie ściągające. Napary z kory dębu można stosować doustnie w celu pozbycia się biegunki albo zewnętrznie w celu obkurczenia ścian naczyń włosowatych. Dzięki temu zmniejszymy ich przepuszczalność i zahamujemy mikrokrwawienie. Ten leczniczy surowiec wykazuje działanie bakteriobójcze, więc skutecznie walczy z patogenami.

 

Z kolei kasztanowiec poprawia elastyczność oraz uszczelnia ściany naczyń krwionośnych, a także zapobiega nadmiernej przepuszczalności ścian. Wskazany jest również w celu usprawnienia przepływu krwi, co ma szczególne znaczenie w przypadku guzków krwawniczych.

 

Można również postawić na gotowe mieszanki ziołowe, które można znaleźć przykładowo w suplemencie Procto Vitale. Jest to częsty wybór Internautów, jeśli chodzi o bezinwazyjne leczenie hemoroidów. Jest to preparat ziołowy na bazie naturalnych ziół, potwierdzony testami i badaniami, który uzyskał przychylne rekomendacje specjalistów. Zaletą stosowania Procto Vital jest to, że nie wywołuje on skutków ubocznych, ani też negatywnych powikłań.

 

Inne metody walki z hemoroidami

 

Jeśli chodzi o inne metody leczenia guzków krwawniczych, to można zastosować małoinwazyjne metody typu fotokoagulacja, krioterapia czy też skleroterapia. Pierwsza z nich polega na zamknięciu tętnicy, która doprowadza krew do guzka krwawniczego. Wykorzystuje się do tego promienie podczerwone, które wytwarzają energię cieplną. Guzki przypala się u podstawy, co powoduje ich obumarcie.

 

Natomiast skleroterapia polega na wstrzyknięciu w guzek substancji zamykającej naczynie i jest ona stosowana wyłącznie wewnętrznie. Z kolei krioterapia polega na zamrożeniu hemoroidów ciekłym azotem, co jest całkowicie bezinwazyjne, ponieważ metoda ta nie stosuje żadnych środków chemicznych.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem http://ziolanahemoroidy.pl

LEAVE A COMMENT