Pajączki na nogach

Home » dolegliwości » Pajączki na nogach
dolegliwości, zabiegi 1 komentarz

Okazuje się, że niepozorne pajączki na nogach to nie tylko defekt kosmetyczny, ale bardzo często zwiastun niewydolności żylnej. Rozszerzanie powstaje w wyniku zwiększonego ciśnienia krwi w naczyniach. Wenulektazje, bo tak w medycznym nazewnictwie mówi się o pajączkach widoczne są w postaci sieci cienkich linii, w kolorze niebieskim bądź czerwonym. Nie można ich bagatelizować – pierwszym krokiem powinna być wizyta u dermatologa, który zaleci odpowiednią pielęgnację kończyn dolnych oraz metody usuwania rozszerzonych naczynek.

Jak ważna jest pielęgnacja?

Kończyny dolne, na których występują pajączki należy smarować każdego dnia odpowiednimi środkami kosmetycznymi. Lekarze zalecają przede wszystkim kremy z zawartością wyciągu z arniki górskiej oraz kasztanowca. Dobroczynnie działają również kremy z witaminą K oraz C, bo to właśnie one wpływają na wzmacnianie naczyń krwionośnych. Warto jednak dodać, że nadają się idealnie w celu zapobiegania powstawaniu kolejnych pajączków bądź w terapii wspomagającej ich usuwanie natomiast nigdy nie zniwelują ich samodzielnie.

Doraźnie można także stosować żele, które niwelują oznaki tzw. ciężkich nóg czy obrzęki – na te cierpią przede wszystkim kobiety, które noszą zbyt wysokie obcasy czy prowadzą tylko siedzący bądź tylko stojący tryb życia.

Sprawdź także: Dlaczego warto skorzystać z zabiegu założenia klamry na paznokieć?

Lekarz zalecić może również przyjmowanie doustne witaminy C.

Z czego zrezygnować?

Skóra naczynkowa jest niezwykle podatna na uszkodzenia i podrażnienia. Jest delikatna, cienka i wrażliwa. Kosmetyki, które są używane w celu jej pielęgnacji nie mogą zawierać alkoholu, warto unikać też gruboziarnistych peelingów.

Niekorzystne są również gorące kąpiele, wizyty w saunie, solarium czy nadmierne korzystanie z kąpieli słonecznych.

Osoby, które zauważyły u siebie rozszerzone naczynka nie powinny także korzystać z różnego rodzaju zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Dermatolodzy potwierdzają na przykład, że pajączki mogą wystąpić po masażu bańką chińską czy endermologii.

Jak zlikwidować pajączki na nogach?

Istnieje kilka skutecznych metod, dzięki którym kończyny dolne znowu będą cieszyć się pięknym wyglądem i pełnym zdrowiem.

Do takich zalicza się skleroterapia, która polega na wpuszczeniu specjalnego roztworu, który powoduje zamknięcie naczynka.

Taką samą skutecznością a przy tym mniejszą inwazyjnością jest natomiast coraz częściej stosowana laseroterapia. Laserowe zamykanie naczynek jest bezbolesne a każdy zabieg trwa kilka minut. Wiązki światła wpływają zaś jedynie na zmienione chorobowo naczynia krwionośne i w żaden sposób nie ingerują w zdrową tkankę.

 Źródła:

http://medicinemag.pl/dlaczego-naczynka-pekaja/

http://poradnikzdrowia.net/jak-radzic-sobie-z-cera-naczynkowa/

One thought on - Pajączki na nogach

LEAVE A COMMENT