Microblading. Co to jest i kto go wykonuje?

Home » zabiegi » Microblading. Co to jest i kto go wykonuje?
zabiegi Brak komentarzy

Wszystkie zabiegi wymagające ingerencji w ludzkie ciało, powinny wykonywać osoby wyłącznie odpowiednio do tego przeszkolone i z odpowiednio długą praktyką. Zabiegi takie, zwłaszcza jeśli ich efekty są widoczne przez długi czas, muszą być wykonane bardzo precyzyjnie i w warunkach absolutnie bezpiecznych, z zachowaniem zasad higieny. Nie inaczej ma się rzecz w przypadku wykonywania permanentnego makijażu brwi.

 

Czym jest makijaż permanentny brwi?

 

Permanentny makijaż brwi, czyli microblading, jest metodą polegającą na wykonaniu maleńkich nacięć w skórze łuków brwiowych, w które następnie wprowadza się barwnik. Wykonuje się go przy pomocy małego narzędzia złożonego z cieniutkich ostrzy, tak zwanych piórek. Ma to na celu uzyskanie naturalnie wyglądających brwi, a efekt utrzymuje się kilkanaście miesięcy. Już sam opis zabiegu narzuca nam wniosek, że musi on być wykonywany przez osobę wykwalifikowaną.

 

Kto wykonuje zabieg microbladingu?

Wykonuje go kosmetyczka, która ukończyła stosowny kurs składający się z części teoretycznej oraz praktyk. Kurs taki trwa kilkadziesiąt godzin i obejmuje szereg istotnych zagadnień. Przed zabiegiem warto też żeby badanie skóry wykonał dermatolog.

 

Część teoretyczna kursu

 

Aby metoda piórkowa była dla klientki bezpieczna i dawała zadowalające efekty, osoba wykonująca go musi zdobyć wiedzę w zakresie:

– przeciwwskazań – nie każda kobieta może skorzystać z makijażu wykonanego metodą piórkową. Kosmetyczka musi wcześniej przeprowadzić wywiad, uzyskując wiedzę na temat zażywanych leków oraz ewentualnych chorób klientki,

– kosmetyczka musi znać zasady higieny obowiązujące przy wykonywaniu zabiegu,

– musi także znać zasady przygotowania brwi do zabiegu oraz postępowania po wykonaniu go,

– dobór odpowiednich barwników oraz umiejętność dobrania odcienia barwnika do naturalnego koloru brwi klientki.

 

Część praktyczna

 

To ta, w której kursantka zdobywa praktyczną umiejętność wykonania microbladingu, ćwicząc pod okiem doświadczonego instruktora. Uczy się min.:

– jak obrysować kontur brwi, aby efekt zabiegu wyglądał naturalnie,

– rysowania każdego włoska brwi z osobna, z uwzględnieniem kierunku wzrostu włosa i jego grubości,

– wykonywania odpowiedniego nacięcia, sposobu trzymania i prowadzenia ostrza.

 

Podsumowując

Jako metoda, której efekty utrzymują się długo, microblading musi być wykonywany przez osobę z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami. Zanim więc wybierzemy konkretny salon sprawdźmy, czy kosmetyczki w nim pracujące mają stosowne przeszkolenie i praktykę.

Źródła:

http://zabiegiestetyczne.net.pl/zabiegi/czym-microblading-moze-sie-niego-zdecydowac/

http://medicinemag.pl/co-to-jest-microblading-jakie-sa-jego-zalety-i-wady/

LEAVE A COMMENT