Charakterystyka mało inwazyjnej chirurgii naczyniowej

Home » zabiegi » Charakterystyka mało inwazyjnej chirurgii naczyniowej
zabiegi 1 komentarz

Mało inwazyjna chirurgia naczyniowa to stosunkowo młoda dziedzina medyczna, bo powstała pod koniec XX wieku. Dzięki ogromnemu postępowi w zakresie zabiegów laserowych staje się coraz bardziej popularna, zarówno wśród opinii lekarzy jak i aprobaty samych pacjentów. Wszystko dlatego, że laseroterapia jest szybka, niezwykle precyzyjna, skuteczna i pozwala na skrócenie okresu rekonwalescencji do minimum. Zabiegi nie wymagają hospitalizacji ani rekonwalescencji, pacjent od razu wraca do dotychczasowej aktywności. Co ważne, po zabiegach nie pojawiają się powikłania ani trwałe blizny.

 

Efekty estetyczne i fizyczne

 

Dla pacjentów istotne są efekty estetyczne bowiem do tej pory wykonywane operacje przy użyciu skalpela pozostawiały trwałe blizny. Laserowe usuwanie żylaków w Gdańsku jest pierwszą metodą, dzięki której można uniknąć tego rodzaju powikłania. Po zabiegu pozostaje jedynie niewielkie nacięcie, przez które wprowadzany jest światłowód jednak zanika ono całkowicie już po kilku dniach, nie pozostawiając przy tym żadnych znamion.

Ważny jest również fakt, iż laseroterapia jest w pełni bezpieczna dla pacjenta, bo wykonuje się ją jedynie przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. To szansa dla pacjentów, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zostać poddani narkozie.

Warto też wspomnieć o minimum rekonwalescencji po zabiegu. Pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu. Na kończynach dolnych nie występują żadne rany, które wymagałyby dodatkowego leczenia a pacjent nie jest osłabiony. Zabiegi laserowe to punktowa ingerencja w chore żyły, nie wpływa w żaden sposób na cały organizm.

 

Nowoczesne urządzenia laserowe i kwalifikacje lekarzy

 

Każdy zabieg laserowy wykonywany jest przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, który pozwala chirurgowi naczyniowemu na bieżącą kontrolę wszystkich parametrów. Ponieważ laserowe leczenie żylaków wykonywane jest przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego to lekarz pozostaje w stałym kontakcie z pacjentem, dzięki czemu może z nim współpracować i wprowadzać ewentualne korekty. Wszystko to sprawia, że laseroterapia jest zabiegiem jednorazowym.

 

Warto przy tym wspomnieć, że obsługą urządzeń laserowych zajmują się tylko doświadczeni i odpowiednio wykwalifikowani medycy. To chirurdzy naczyniowi, którzy uczęszczają na liczne szkolenia i międzynarodowe sympozja. Właśnie dzięki temu kilkugodzinna operacja chirurgiczna może być zastąpiona nieinwazyjnym, kilkunastominutowym zabiegiem. Co ważne, większość urządzeń do laseroterapii posiada funkcję automatycznego dobierania optymalnych parametrów, które stosowane są do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Nie ma tu więc mowy o jakichkolwiek powikłaniach, zagrożeniach czy niedostatecznej skuteczności.

Sprawdź także: Zamykanie naczynek w Gdańsku

Badania kontrolne przebiegu zabiegów z wykorzystaniem lasera wykazują, iż ich skuteczność oceniana jest na nawet 99%. Efekty są tak dobre, bo wykonują je specjaliści. Właśnie dlatego dobrze jest wybierać renomowane kliniki, takie jak Centrum Zdrowia Lifemedica w Gdańsku, w której pracują wyłącznie doświadczeni lekarze o potwierdzonej renomie.

One thought on - Charakterystyka mało inwazyjnej chirurgii naczyniowej

LEAVE A COMMENT