Blizny potrądzikowe

Home » zabiegi » Blizny potrądzikowe
zabiegi Brak komentarzy

Trądzik jest jedną z najczęściej występujących chorób o podłożu dermatologicznym. Co więcej, jest jedną z chorób najbardziej uciążliwych – terapia trwa stosunkowo długo a po zmianach skórnych tego rodzaju mogą pozostać szpecące blizny. Na szczęście są skuteczne sposoby, by pozbyć się zmian skórnych i cieszyć się gładką skórą.

Charakterystyka trądziku

Uznaje się, iż na trądzik młodzieńczy choruje nawet 80% młodzieży natomiast aż 25% z nich wymaga konsultacji dermatologicznej.

Już trądzik w postaci łojotokowych wykwitów skórnych należy niwelować, by nie dopuścić do powstawania blizn – te niestety bardzo trudno usuwać. W zależności od rodzaju blizn:keloidy, przerostowe czy zanikowe leczenie będzie inne, nie zawsze skuteczne w 100%. Co więcej, blizny tego rodzaju mają tendencję do nawracania.

Istota leczenia blizn potrądzikowych

Przede wszystkim leczeniem powinien zająć się profesjonalny dermatolog, który dobierze indywidualną kurację dla każdego pacjenta. Pamiętajmy, że najpierw należy wyleczyć same zmiany trądzikowe i stan zapalny a dopiero później niwelować powstałe blizny.

Najważniejsze jest nie tylko właściwe przygotowanie lekarzy do leczenia pacjentów z tego typu schorzeniami, ale również sprzęt, którym posługują się w celu walki z chorobą.

Dlatego w Clinica Dermatologica zatrudniamy lekarzy specjalistów, którzy mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem klinicznym. Dzięki ich wiedzy oraz umiejętnościom w pełni wykorzystujemy najnowocześniejszy sprzęt, który pomaga w leczeniu blizn potrądzikowych. Nie zawsze wystarczy bowiem samo zastosowanie lasera, często najskuteczniejsze jest łączenie kilku metod terapeutycznych

– mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog” – wenerolog, właściciel Clinica Dermatologica w Gdańsku.

Dlaczego terapia łączona przynosi najlepsze efekty?

Pacjentom zależy przede wszystkim na skuteczności działań leczniczych, ale również czasie. Właśnie dlatego zazwyczaj zaleca się terapię łączoną, dzięki której można wykorzystywać kilka metod jednocześnie. Daje to gwarancję pozbycia się blizn bądź chociażby złagodzenia najcięższych objawów.

Warto też wiedzieć, że terapia musi być dobierana indywidualnie – dermatologów interesuje fakt okoliczności, w jakich powstały blizny oraz ich analiza. Liczy się rozległość zmian, głębokość czy liczba ewentualnych nawrotów blizn potrądzikowych.

Nierzadko terapia łączona trwa kilka miesięcy i nie zawsze daje 100% skuteczność.

Sprawdź również: Koktajl dla suchej cery

Jak leczyć blizny potrądzikowe?

Obecnie, najczęściej stosowana metodą jest mikrodermabrazja, która polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Dzięki temu blizny zostają spłycone i wygładzone jednak najlepsze efekty zauważyć można po wykonaniu serii zabiegów. Równolegle realizować można zabiegi laseroterapii oraz radioterapii.

Warto przypomnieć również o zabiegach i metodach, które skutecznie stosowane są od wielu lat. Tutaj wymienić można chociażby preparaty silikonowe, toksynę botulinową, terapię uciskową czy farmakoterapię stosowaną miejscowo. To w szczególności maści i kremy z wyciągiem z cebuli morskiej czy kwasem retinowym.

Źródła:

http://bliznapotradzikowa.pl/

http://naszezdrowie.org.pl/zabiegi/blizny-potradzikowe/

LEAVE A COMMENT