Koktajl dla cery suchej

Home » porady » Koktajl dla cery suchej
porady Brak komentarzy

Sucha cera jest prawdziwym utrapieniem wielu kobiet. Często Panie, których twarz nieustannie jest przesuszona zupełnie nie wiedzą, w jaki sposób sobie z tym poradzić. Zatem czy istnieją jakieś skuteczne zabiegi, które pomogą w pielęgnacji cery suchej?

Coraz więcej Pań boryka się z suchą cerą. Niestety przyczyn przesuszania się cery jest bardzo dużo. Często we własnym zakresie nie jesteśmy w stanie ich wyeliminować, więc pozostaje nam tylko i wyłącznie jej staranna pielęgnacja. Jednak co powinniśmy zrobić, jeżeli w jej pielęgnacji pomagają nam tylko i wyłącznie zabiegi kosmetyczne, a są one drogie?

Sprawdź także: Leczenie trądziku różowatego

Warto wiedzieć, iż w ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się koktajle nakładane na cerę. Są to zmiksowane świeże warzywa oraz owoce, które nakładamy bezpośrednio na naszą twarz, jako maseczka. Zatem z czego powinien składać się koktajl na cerę suchą?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę z tego, iż jeżeli nasza cera jest sucha, powinniśmy ją otoczyć szczególną opieką. Zatem w naszym koktajlu nie powinny znajdować się warzywa, które mogą ją w jakiś sposób podrażnić. Powinniśmy unikać czosnku, który choć działa bakteriobójczo, może być dla naszej delikatnej cery niewskazany. Ponadto nie należy także stosować warzyw, które ją jeszcze bardziej wysuszą.

Najbardziej odpowiedni skład koktajlu dla cery suchej to przede wszystkim aloes, który od wielu lat znany jest ze swoich właściwości nawilżających. To właśnie dzięki niemu w domowym zaciszu możemy stworzyć maseczki, które będą charakteryzowały się tą samą skutecznością co produkty, które możemy zakupić w salonie kosmetycznym.

Kolejne składniki to przede wszystkim pomidory, a także marchewka oraz awokado. Ostatnie wymienione pozycje są szczególnie ważne, ponieważ nadają naszej skórze promienny wygląd, a także sprawiają, iż staje się bardziej przyjemna w dotyku. Warto dodać, iż awokado również hamuje procesy starzenia.

Niestety coraz więcej kobiet ma suchą cerę. Bezpośrednią przyczyną tego faktu może być jej nieodpowiednia pielęgnacja, a także zbyt długa ekspozycja na słońcu. Również wiele Pań, które na co dzień borykają się z alergią, ma bardzo suchą cerę. Niestety tego typu cera często jest bardzo wymagająca podczas pielęgnacji. Jednak warto pamiętać, iż nie musimy odwiedzać często kosmetyczki, aby poradzić sobie z nawodnieniem naszej skóry na twarzy. Wystarczy systematycznie przygotowywać w domu specjalne koktajle ze świeżych warzyw oraz owoców i nakładać je na twarz. Z pewnością kondycja naszej skóry się poprawi.

Artykuł powstał przy współpracy z autorem strony http://vivanazdrowie.pl/

Źródła:

http://medicinemag.pl/najlepszy-koktajl-na-piekna-cere/

http://drmalek.pl/medycyna-estetyczna/

 

LEAVE A COMMENT